top of page
Bir Touch Pad Veri
Okuma Raporlama Hizmeti: Hizmetler

Okuma Raporlama Hizmeti

Enerji ve su kaynaklarının daha verimli kullanılması ve tüketimin kontrol altına alınması için çözümler üretmek Techem’in ana misyonudur.
Kullanıcıların tükettiği kadar ödemesini sağlamak için konutlardaki ısıtma, soğutma veya su sayaçlarının tüketimlerini hesaplayarak ana maliyet kalemlerindeki harcamalara göre paylaştırılmaktadır. 
Techem’in hedefi: kolay, adaletli ve şeffaf gider bildirimi sayesinde her zaman son derece memnun daire sakinleri elde etmektir…

NTech Enerji Gider Bildirim Hizmetleri

Yetkili Ölçüm Firması Techem; Merkezi sistemle ısıtılan binalarda, ısı pay ölçer kullanımına bağlı olarak her dairenin kullanım değerlerini hesaplanmaktadır. Dönem sonunda okunan veriler ayrıntılı döküm haline getirilir ve bireysel ısı gideri adıyla kullanıcılara iletilir. 

Apartman yönetiminin kararıyla, binaya ait ısınma haricindeki diğer giderler de gider bildirimine dahil edilebilir. Bu diğer giderler m2 bazlı veya her daireye eşit olarak dağıtılabilir. 

Kullandığı teknolojik ürünler, yeni nesil ölçüm ve raporlama sistemiyle hayatı kolaylaştıran Techem; gider bildirim hizmetiyle hem yönetimlerin hem de daire sakinlerinin tüm aidatları veya ısı tüketimlerini tek doküman üzerinde görmelerini sağlamaktadır.

 
Uzaktan Okuma Sistemimiz

Techem’in son teknoloji, uzaktan okunabilen, kablosuz, ölçüm cihazları sayesinde; montaj ve kablolama sıkıntısı yok, evde bulamadık okuyamadık sıkıntısı yok, kapalı sayaçlara ulaşamama sıkıntısı yok, okuma işlemleri tamamen otomatik olarak yapılacağından okuyucu kaynaklı okuma hataları ortadan kalkıyor, kaçak / kayıp oranlarının tespiti yapılabiliyor. Yani sadece KESİNTİSİZ HİZMET!


Techem Radyo Frekans (RF) Sistemi  

10 yılı aşkın süredir dünya çapında kalitesi ve etkinliği kanıtlanmış, başarı ile kullanılan ve büyük avantajlar sunan Techem Radyo Frekans Sistemi ( RF ) sayaç okuma işlemlerinde devrim niteliğinde gelişim yaratmıştır. 
Süreç içerisinde tüm eksikliklerden arındırılarak günümüzde “sıfır hata” ile çalışan güvenilir bir sistem olarak hizmet vermektedir.

Techem Radyo Frekanslı uzaktan okuma sistemi sayesinde çok daha sorunsuz, etkili ve hızlı hizmet verilmektedir. Ayrıca, sayaçların hafızasından alınabilen geçmişe yönelik tüketim değerleri istenildiğinde kullanıcının bilgisine sunulmaktadır. 
Tüm bu kullanım avantajlarının yanında Techem RF Sistemi, son derece düşük güçle çalıştığı için evlerde de son derece rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Şu anda, dünya çapında 19 milyondan fazla Techem Radyo Frekanslı ısı ve su sayacı ölçüm yapmaktadır.

Sistemin Çalışması;

Techem, montajı yapılmış ve aktif kullanılan Radyo Frekanslı ölçüm cihazları konusunda Dünya lideri konumundadır. Sahip olduğu yüz binlerce kullanıcı yüksek ölçüm hassasiyetine sahip radyo frekans sisteminin ne kadar doğru ve isabetli çalıştığının en güzel kanıtıdır. RF Sistemi tasarruf sağlamanın yanında tüm işlemleri kolaylaştırır.

Sistemin tüm komponentleri birbirleri ile uyum içinde çalıştığı için hatasız ve güvenilir okumalar alınmaktadır. Tüm sayaçlar tek bir sistem üzerinden okunmaktadır ve bu sayede tüm hizmetler tek elden verilmektedir.

Sıcak ve soğuk su tüketimleri RF modüllü su sayaçları ile ölçülmektedir. Soğutma hattı sayaçları ölçüm yapar, Isı sayaçları ölçüm yapar, Isı pay ölçerler ölçüm yapar. Binadaki tüm sayaçların tüketim değerleri toplu olarak yetkili okuyucu tarafından okunur. Süreç tamamlandıktan sonra gelen veriler tek doküman şeklinde yetkiliye sunulmaktadır.


Okuma Raporlama Hizmeti: Pro Gallery
bottom of page